fbpx
Inwestycja w apartament pod wynajem

Inwestycja w apartament pod wynajem

Masz wolne środki finansowe i zastanawiasz się co z nimi zrobić? Nisko oprocentowana lokata bankowa, kosztowny fundusz inwestycyjny, ryzykowne akcje a może rynek nieruchomości?
Jeżeli chcesz inwestować długoterminowo w realny rzeczywisty produkt – rynek nieruchomości może być dla Ciebie najlepszym rozwiązaniem. Inwestycja w apartament pod wynajem to ciekawa alternatywa.

Proponowane przez nieruchomości w Batumi znajdziesz TUTAJ

Inwestycja w apartament pod wynajem z obsługą hotelową

Hotele kojarzą nam się zwykle z dużymi inwestycjami, dużych, międzynarodowych sieci hotelowych. Gdy przyjrzymy się jednak uważniej, dostrzeżemy, że wiele budynków tego typu zarówno w Polsce jak i zagranicą zostało podzielonych na pojedyncze apartamenty, które należą do małych prywatnych inwestorów.

Inwestycja w pokój hotelowy (inwestycja w condohotel) lub apartament pod wynajem polega na zakupie jednego lub kilku apartamentów / mieszkań pod wynajem. Ty także możesz stać się właścicielem apartamentu / pokoju hotelowego i czerpać z tego korzyści.

Oferowane przez nas nieruchomości mają status pełnej wyodrębnionej własności, z dedykowaną obsługą wynajmu, co sprawia, że stajesz się właścicielem samodzielnego apartamentu, który możesz nie tylko wynajmować, ale w każdej chwili swobodnie odsprzedać, zastawić czy też po prostu w nim zamieszkać.

Zarabianie na wynajmie

Będąc właścicielem apartamentu / mieszkania / pokoju pod inwestycję będziesz zarabiał na wynajmie krótkoterminowym lub w zależności od twoich preferencji długoterminowym. Dane historyczne często pokazują także, że wartość zakupionych przez inwestorów nieruchomości w wielu przypadkach znacząco się zwiększa co pozwala zrealizować dodatkowy zysk po kilku latach odsprzedając apartament w wyższej cenie.

Lokalizacja, lokalizacja, lokalizacja

Nie jest tajemnicą, że lokalizacja budynku odgrywa kluczowe znaczenie. Im bardziej popularna turystycznie lokalizacja tym większe obłożenie i potencjalne zyski.

Aby inwestycja w pokój hotelowy była opłacalna przychody muszą być większe niż koszty. W związku z tym, im korzystniej kupimy nieruchomość, tym zysk będzie wyższy, a czas zwrotu z inwestycji krótszy.

Tajemnicą poliszynela jest to, że wiele najpopularniejszych lokalizacji jest po prostu zbyt drogie, aby zakup pokoju hotelowego był tam opłacalny. Z drugiej strony pojawia się coraz więcej tanich apartamentów w bardzo nieatrakcyjnych lokalizacjach. W przypadku takiego pokoju trudno o wysokie obłożenie co przekłada się na znacznie mniejsze zyski.

Jeżeli rozważasz zakup nieruchomości pod inwestycję zainteresuj się rynkiem gruzińskim. Doskonała, atrakcyjna turystycznie lokalizacja i bardzo korzystne ceny nieruchomości sprawiają, że Gruzja cieszy się coraz większym zainteresowaniem wśród inwestorów. Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej, dlaczego warto inwestować w pokój hotelowy w Gruzji tutaj znajdziesz więcej informacji.

Inwestycja kredytowana

Jeżeli nie masz wystarczających środków na zakup apartamentu / pokoju w hotelu pod inwestycję, możesz skorzystać z dogodnego finansowania dla obcokrajowców. Więcej o finansowaniu dowiesz się tutaj warunki kredytowania inwestycji

Ryzyka związane z inwestycją w mieszkanie na wynajem

Nieruchomości są uważane za jedną z najbezpieczniejszych form inwestowania pieniędzy. Oczywiście, tak jak i każda inna inwestycja tak i ta nie jest pozbawiona ryzyka. Niedoświadczeni inwestorzy, którzy nie korzystają z pomocy specjalisty, bardzo często popełniają szereg błędów takich jak np.

  • brak odpowiedniego przygotowania (brak znajomości prawa i lokalnego rynku nieruchomości)
  • błędne oszacowanie okresu zwrotu z inwestycji
  • zakup nieruchomości w niekorzystnej cenie
  • mieszkania w nieatrakcyjnej lokalizacji lub źle zarządzanym budynku (co może przełożyć się na późniejsze problemy z wynajmem i odsprzedażą mieszkania)
  • zakup mieszkania zbyt małego lub zbyt dużego czy też niefunkcjonalnego

Błędy które popełnisz, mogą przełożyć się m.in. na znaczny spadek dochodowości inwestycji czy też znaczne wydłużenie czasu zwrotu.

W jaki sposób minimalizować ryzyko?

Przede wszystkim zanim podejmiesz decyzję o zakupie, dokładnie przeanalizuj ofertę. Zapoznaj się z lokalnym rynkiem nieruchomości, porównaj ceny i przygotuj szczegółową, przemyślaną listę pytań do sprzedawcy. Upewnij się, że lokalizacja apartamentu jest na tyle atrakcyjna abyś nie miał później problemów z wynajęciem nieruchomości.

Aby zminimalizować ryzyko kupując mieszkanie pod wynajem skorzystaj z usług fachowca, który doskonale zna lokalny rynek, posiada odpowiednie kontakty na miejscu, ma odpowiednią wiedzę a przede wszystkim doświadczenie. Specjalista, zwróci ci uwagę na wiele kwestii, o których mogłeś wcześniej nawet nie pomyśleć. Przedstawi ci zalety i wady konkretnej inwestycji, pomoże uzyskać lepszą cenę a także przeprowadzi cię przez cały proces inwestycyjny. Po nabyciu nieruchomości w razie jakichkolwiek pytań pozostanie do Twojej dyspozycji.

Gruzja dla Ciebie to zespół fachowców wyspecjalizowanych w gruzińskim rynku nieruchomości inwestycyjnych pod wynajem. Korzystając z naszych usług w znacznym stopniu minimalizujesz ryzyko inwestycyjne. Nasze wieloletnie doświadczenie i wiedzę wykorzystujemy na co dzień w pracy dla naszych Klientów. Sprawdź, co możemy dla Ciebie zrobić.

Inwestycja w nieruchomości w Gruzji jak zacząć?

Jesteśmy firmą, która specjalizuje się w pomocy w zakupie nieruchomości inwestycyjnych w Gruzji. Naszymi klientami są głównie inwestorzy indywidualni. Znamy ten rynek doskonale i pomożemy Ci zakupić nieruchomość w sposób bezpieczny i sprawdzony. Więcej informacji o oferowanych przez nas usługach znajdziesz tutaj zakres usług pośrednictwa. Już dziś skontaktuj się z nami i sprawdź, co możemy dla Ciebie zrobić. Na naszej stronie znajdziesz także przykłady aktualnie oferowanych przez nas nieruchomości. Zapraszamy serdecznie do kontaktu.