fbpx
Atrakcje w Batumi. Co warto zobaczyć w Batumi (Gruzja)?

Atrakcje w Batumi. Co warto zobaczyć w Batumi (Gruzja)?

Przedstawiamy Państwu Atrakcje w Batumi. Gdy kupujemy nieruchomość pod inwestycję za granicą, lokalizacja ma szczególnie ważne znaczenie. Nasi Klienci kupują apartamenty w Batumi najczęściej z myślą o wynajmie i do samodzielnego korzystania latem. Aby inwestycja mogła zwrócić się jak najszybciej i przynosić odpowiedni poziom dochodów wynajmowany apartament musi cieszyć się wysokim zainteresowaniem wśród klientów. Wysoki standard to połowa sukcesu. Równie ważna jest dobra lokalizacja.

Batumi to nadmorska miejscowość położona w Gruzji. Jest to trzecie, co do wielkości miasto w Gruzji i stolica Adżarii, która dzięki świetnemu klimatowi, gościnnym ludziom, pięknej przyrodzie i atrakcyjnym cenom przyciąga, co roku miliony turystów. To przekłada się bezpośrednio na duże zainteresowanie wynajmem wakacyjnych apartamentów. Liczne atrakcje w Batumi to perełka tego Gruzińskiego miasta.

Ogród Botaniczny w Batumi

To jeden z najciekawszych obiektów tego typu w tej części Europy. Ogród Botaniczny podzielony jest na 9 dużych stref (w sumie ponad 108 hektarów). Każda strefa cechuje się inną roślinnością charakterystyczną dla danego obszaru: strefa australijska, azjatycka, himalajska, amerykańska, meksykańska itd. Na terenie Ogrodu Botanicznego w Batumi wydzielone są liczne szlaki. Spacerując po nich zanurzamy się w to nowe strefy. Znajduje się tam kilka tysięcy roślin egzotycznych z różnych zakątków świata.

Teren ogrodu jest olbrzymi, dlatego też jest to miejsce, do którego turyści chętnie wracają wielokrotnie. Ogród Botaniczny Batumi położony jest tuż nad morzem Czarnym – na klifie. Posiada punkty widokowe, z których rozpościera się przepiękny widok. Więcej informacji znajdziecie na oficjalnej stronie: Ogrodu Botanicznego

Atrakcje w Batumi – Nadmorski bulwar

Jednym z najbardziej reprezentatywnych miejsc w Batumi jest nadmorska promenada. Ten jeden z najdłuższych w Europie bulwarów to idealne miejsce na spacery o każdej porze dnia i nocy. Promenadę przyozdabiają liczne palmy nadające okolicy niepowtarzalnego uroku. W nocy bulwar rozbłyska tysiącami światełek. Wzdłuż promenady znajdziemy liczne atrakcje turystyczne: fontanny, kawiarnie, puby oraz restauracje serwujące smaczne lokalne potrawy oraz tereny zielony starannie zaplanowane przez francuskiego botanika Michaela D’Alfonsa, który pomagał również w projektowaniu ogrodu botanicznego.

To tylko znikomy ułamek tego co ma do zaoferowania Batumi. Więcej możecie się dowiedzieć korzystając z pożytecznych linków.

Atrakcje Batumi. Co warto zobaczyć w Batumi? Pożyteczne linki.

Naszym zdaniem najlepsze linki opisujące atrakcje Batumi i co warto zobaczyć w Batumi.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Batumi

https://onetontour.pl/gruzja/batumi-najgoretszy-czarnomorski-kurort,312.html

http://gruzja-podroze.pl/47,batumi-przyroda.html

https://www.itinari.com/pl/explore-batumi-georgia-s-second-largest-city-kf7p

https://wander-lush.org/things-to-do-in-batumi-georgia/

A tutaj nasz profil na fejsbuku i aktualne zdjęcia i relacje z Batumi

https://www.facebook.com/GruzjadlaCiebie

Polubcie nas i śledźcie na bieżąco. A polecane przez nas nieruchomości w Batumi znajdziecie klikając tutaj

Zapraszamy!