fbpx
Ile kosztuje apartament w Gruzji?

Ile kosztuje apartament w Gruzji?

Ceny apartamentów w Gruzji są różne i zależą zwykle od czterech czynników: lokalizacji, lokalizacji i… lokalizacji - oraz oczywiście standardu.

My szukamy nieruchomości o ponadprzeciętnym standardzie, łatwych do odsprzedaży, zawsze w bezpośrednim sąsiedztwie morza. Są droższe niż te w głębi lądu, a ich ceny wahają się od 1200 do ok. 4500 dolarów za metr kwadratowy (z wykończeniem i wyposażaniem), ale to na nich zwroty są największe, ponieważ, mówiąc wprost, linia brzegowa się nie wydłuży.

Przygotowując się do zakupu, warto zwrócić uwagę na korzystne warunki kredytów i rat, oferowanych przez poszczególnych deweloperów. Rozłożenie płatności na nieoprocentowane raty (przy pierwszej wpłacie rzędu 15-30%) do momentu oddania budynku do eksploatacji jest właściwie standardem, w Gruzji każdy obcokrajowiec może także uzyskać kredyt hipoteczny. Mamy jednak w swojej ofercie także inwestycje oferujące szczególne ułatwienia dla kupujących - ofertę nieoprocentowanych rat po oddaniu budynku (BatTowers) lub preferencyjny kredyt hipoteczny, udzielany na podstawie paszportu (Twin Towers i White Sails). Z drugiej strony deweloperzy nierzadko udzielają znacznych rabatów przy spłacie całości lub ponad połowy należności od razu - w wypadku White Sails jest to odpowiednio 10 i 6%!

Do zakupu rekomendujemy lokale mniejsze, do czterdziestu metrów, co pozwala na dywersyfikację w przypadku większych zakupów. Najmniejsze lokale dają również 100% gwarancję wynajmu w sezonie.

Oczywiście w miarę sprzedaży apartamentów w danym budynku, ceny idą stopniowo w górę. Cała rzecz polega na znalezieniu właściwej nieruchomości w odpowiednim momencie. W tym doradzamy.

W międzyczasie, jeśli ktoś liczy na szybkie zwroty, prawo do apartamentu można odsprzedać z zyskiem przed zakończeniem budowy. Gruzińscy deweloperzy nie tylko zachęcają do takich transakcji, ale niejednokrotnie obsługują je a wszystko odbywa się zgodnie z tamtejszym prawem.

Poznaj przykładowe ceny sprzedaży naszych apartamentów:

White Sails - apartament 28 m² - rekomendowana inwestycja

28-metrowy wykończony pod klucz apartament w polecanej przez nas inwestycji White Sails.

CENA: 137 000 zł

Zobacz apartament w White Sails

BatTowers - apartament 28 m²

28-metrowy apartament wraz z kosztem wykończenia pod klucz w niezwykle atrakcyjnie zlokalizowanej inwestycji Nowego Batumi - BatTowers.

CENA: 100 000 zł

Zobacz apartament w BatTowers

Alliance Privilege - apartament 29 m² - nowa inwestycja

29-metrowy apartament w stanie surowym zamkniętym w nowej inwestycji w naszej ofercie.

CENA: 135 575 zł

Zobacz apartament w Alliance Privilege